Przepisy

Naleśniki Biało-Niebieskie-Serce

Opis

Naleśniki Biało-Niebieskie-Serce

Ilość porcji

5 osób

Czas przygotowania

1 godzina

Czas gotowania

3- 4 minut

Lista składników

Składniki na ciasto naleśnikowe

  • 210 g mąki pszennej
  • 2 średnie jajka Biało-Niebieskie-Serce
  • 120 ml wody
  • 200 ml mleka
  • 50g roztopionego masła

Składniki na ser do naleśników

  • 400 g twarogu półtłustego
  • 2 łyżki cukru waniliowego
  • 1 żółtko jajka

Instrukcje :

  1. Zacznij od przygotowania sera do naleśników. Twaróg należy wyjąć z opakowania, włożyć do miski, a następnie rozdrobnić.
  2. Do rozdrobnionego sera dodaj żółtko jajka oraz waniliowy cukier. Potem wymieszaj składniki. Twaróg powinien stać się żółty.
  3. Ciasto do naleśników: do dużej miski wsyp mąkę pszennej, następnie wbij trzy jajka, wlej też szklankę wodę i pół mleko.
  4. Całość wymieszaj dokładnie przy pomocy miksera lub blendera. Na koniec wlej masło (masło można też zamienić na olej roślinny lub roztopiony olej kokosowy). Po wlaniu roztopionego masła mieszamy ciasto.
  5. Czas na smażenie. Ciasto rozlej na gorącej patelni. Wylej na patelnię tyle ciasta, by masa swobodnie przykryła powierzchnię patelni. Pamiętaj, aby naleśnik smażyć po jednej i po drugiej stronie.
  6. Farsz do naleśników warto podzielić sobie na tyle porcji, ile jest naleśników. Jeśli składasz naleśniki w kopertę, to ser wyłóż tylko na połowę naleśnika a następnie składaj go na pół, by drugą połową naleśnika zakryć farsz a potem jeszcze na pół. Jeśli naleśniki zwijasz w rulonik to farsz serowy możesz rozsmarować po całej powierzchni każdego naleśnika.
  7. Naleśniki możesz jeść z dowolnymi dodatkami, jak sezonowe owoce (np. borówki).

Receptury i przepisy

Desery

Naleśniki Biało-Niebieskie-Serce

Desery

Beza z Owocami Biało-Niebieskie-Serce

Dania główne

Szakszuka Biało-Niebieskie-Serce

    Biało-Niebieskie-Serce zrzesza polskie przedsiębiorstwa i indywidualnych partnerów od poziomu hodowców i plantatorów do poziomu konsumentów ; tworząc zrównoważone rolnictwo i zdrowy model żywienia. Celem ich działalności jest poprawa  jakości i wartości odżywczych produktów spożywczych, a tym samym  żyzna gleba, czyste środowisko naturalne, zdrowe zwierzęta i ludzie.