Nasze zobowiązanie dla ludzi

Dajemy wszystkim szanse na to by jeść dobrze, korzystać z szerokiego asortymentu wysoko-odżywczych , smacznych, łatwo dostępnych cenowo i dobrze zbilansowanych pokarmów.

To co jemy to nasze zdrowie!

“Niech pokarmy nas uleczą a lekarstwa będą naszym pożywieniem” powiedział Hipokrates – antyczny grecki lekarz żyjący (5th century BC). Te słowa wypowiedziane ponad 2000 lat temu jasno wskazują na wagę zdrowego odżywiania się i właściwego doboru składników naszej diety.

W  Biało-Niebieskim-Sercu głęboko wierzymy w prawdziwość tych słów, dlatego też z zapałem pracujemy nad stworzeniem zrównoważonego modelu rolnictwa, które sprosta wyzwaniom XXI wieku i da nam  wysokiej jakości produkty spożywcze – które zadbają o nasze zdrowie…

Nasze odkrycia

Właściwa dieta to podstawa udanego życia!

“Choroby cywilizacyjne” wywierają na nas ciągłą presję: otyłość, rak, cukrzyca, depresja, choroby układu krążenia bądź schorzenia neurodegeneracyjne… Wszystkie one mają ścisły związek z niedostatkiem bądź nadmiarem pokarmów I składników odżywczych jakie codziennie jemy . Obecnie, “odżywcza gęstość” czyli zawartość  korzystnych dla zdrowia składników (Omega 3, antyoksydanty, witaminy…) zmniejszyła się wraz z wprowadzeniem przemysłowych ilości słabej jakości produktów spożywczych .

Dlatego też, naszym celem stało się przywrócenie wysokiej “odżywczej gęstości “ !

Poza wyborami jakich dokonują konsumenci (np. różnicowanie I bilansowanie codziennej diety są również wybory jakich musi dokonać rolnictwo by poprawić zestaw składników na naszych talerzach i tym samym wspierać nasze zdrowie oraz (naszą glebę, środowisko naturalne oraz zwierzęta hodowlane).

Biało-Niebieskie-Serce przywraca polom, a w konsekwencji zestawom karmy : trawę, lucernę, len – które nie tylko przyczyniają się do różnorodności krajobrazowej ale przede wszystkim są bogate w np. kwasy Omega 3.

Omega 3 to kluczowe kwasy tłuszczowe dla całej ludzkości. Rekomendowane dzienne ilości jakie powinniśmy przyjmować nie odpowiadają rzeczywistości. Dlatego też promowanie ich spożycia jest szalenie ważne.

Tak wygląda wyzwanie jakie stoi przed Biało-Niebieskim-Sercem; to rozwój zrównoważonego rolnictwa a w konsekwencji poprawa jakości odżywczej pokarmów jakie spożywamy.  

Nasze zobowiązania

Ruch Biało-Niebieskie-Serce jest zobowiązany do:  

  • Rozwijania odpowiedzialnego i zróżnicowanego rolnictwa , które wysoką odżywczą jakość wszystkich produktów ma głęboko w sercu.
  • Mierzenia jakości produktów spożywczych oferowanych przez wszystkich członków ruchu (zobowiązanie co do rezultatu, skontrolowanego w atestowanych laboratoriach).
  • Uczynienie produktów i zdrowych zwyczajów jedzeniowych ogólnodostępnymi poprzez kontrolę kosztów wytwarzania i masową produkcję.
  • Ciągłe demonstrowanie i promocja postępu naukowego w dziedzinie żywienia.
  • Promocja nowych składników odżywczych (pamiętajmy, że można je znaleźć niekoniecznie w aptece …!)

Naturalny cykl Omega 3

Nasz kluczowy numer? 3 … To Omega 3! To zbawienne kwasy tłuszczowe dla ludzi – bo nasz organizm ich nie produkuje a muszą się znaleźć w naszej diecie… I to jest zobowiązanie Biało-Niebieskiego-Serca !

Żyzna gleba dzięki zmienności kultur , naturalnie bogata w  Omega 3 (trawa, len, lucerna…)

Rośliny przetworzone w karmach dla zwierząt przyczyniają się do  zdrowia inwentarza i jego dobrostanu.

Spożycie składników odżywczych , zbawienne dla ludzi i ich zbilansowanej diety

Biało-Niebieskie-Serce zrzesza polskie przedsiębiorstwa i indywidualnych partnerów od poziomu hodowców i plantatorów do poziomu konsumentów ; tworząc zrównoważone rolnictwo i zdrowy model żywienia. Celem ich działalności jest poprawa  jakości i wartości odżywczych produktów spożywczych, a tym samym  żyzna gleba, czyste środowisko naturalne, zdrowe zwierzęta i ludzie.