O Nas

Jak mówi przysłowie – “ Jesteśmy tym, co jemy”, tym samym praktyki stosowane w rolnictwie determinują w sposób zasadniczy wartości odżywcze pożywienia i ich wpływ na nasze zdrowie i środowisko w którym żyjemy. To stało się powodem, dla którego pro-ekologicznie myślący Polacy uznali, że nadszedł czas by aktywnie włączyć się w działania międzynarodowego, niedochodowego ruchu “Biało-Niebieskie-Serce “ i wprowadzić w Polsce zdrowe i ekologiczne praktyki żywieniowe, pod wspólnym logo:

Biało Niebieskie Serce, powstało by promować model rolnictwa i praktyki żywieniowe, które pozytywnie wpływają na jakość gleby, dobrostan zwierząt hodowlanych oraz na zdrowie ludzi.! Produkcja i dostarczanie zdrowej żywności jest podstawowym wyzwaniem, przed jakim stoi Polska w najbliższych latach.

zgonów w Polsce jest spowodowana szkodliwą dietą
0 %

( za danymi WHO)

dorosłych Polaków cierpi na otyłość
0 %

(za Raportem WHO 2022)

dorosłych Polaków stosuje dietę niskiej jakości
0 %

(WOBASZ II Project – Kardiologia Polska)

Polaków nie zwraca uwagi na to co jedzą
0 %

(Maczfit Report – 31 stycznia 2022)

Kluczowym zadaniem Biało-Niebieskiego-Serca jest pozytywna przemiana polskiego rolnictwa, tak aby zapewniało Polakom zdrową i dostępną cenowo żywność. Jesteśmy pewni, że uda się stworzyć powszechny ruch na rzecz zdrowego odżywiania z którym będą się identyfikować wszyscy Polacy.

Oto jego cechy:

  • Transparentne metody produkcji rolniczej
  • Uczciwe praktyki produkcji i dystrybucji żywnościWprowadzenie metod i narzędzi gwarantujących pożądaną jakość


Będzie nam miło, jeśli zainteresują Was nasze projekty i będziecie nas wspierać bądź przyłączycie się do naszego ruchu: jako firmy bądź osoby prywatne.

Dla lepszego zrozumienia

BiałoNiebieskieSerce jest lokalnym, polskim odłamem międzynarodowego ruchu Bleu-Blanc-Coeur international* , organizacji o globalnym zasięgu Biało-Niebieskie-Serce podpisuje się znakiem jakości z tytułu promowania zrownoważonego modelu rolnictwa i zdrowego odżywiania. Jest polską reprezentacją  Bleu-Blanc-Cœur International, pierwszego ogólnoświatowego ruchu promującego zasadę “jeść dobrze i zdrowo”

A wszystko zaczęło się od prostej obserwacji……W latach 90-tych ubiegłego wieku na francuskiej prowincji drobny hodowca bydła zauważył, że wiosną jego krowy są w lepszej formie a masło z ich mleka ma super smak i znakomicie się smaruje

Wspólnie z sąsiadami I specjalistami agronomii przeprowadził wiele testów jakościowych, które wykazały niezbicie że jakość karmy ma niebagatelne znaczenie dla jakości produkowanego nabiału. Gdy zwierzęta otrzymują zróżnicowaną i dobrze zbilansowaną karmę; bogatą w kwasy omega 3 (swieża trawa, len i lucerna), smak produktów mlecznych jest również lepszy.

Ta zasada ukształtowała powstanie w roku 2000 międzynarodowej organizacji Bleu-Blanc-Coeur, nienastawionej na komercyjny zysk, zrzeszającej podmioty reprezentujace  wszystkie poziomy łańcucha pokarmowego – od pola do stołu.

Dzień za dniem organizacja rosła w siłę i stała się wkrótce ważnym graczem kształtujacym nawyki żywieniowe i dbałość o klimat. Zyskała też uznanie ze strony ONZ .

W chwili obecnej, Biało-Niebieskie-Serce

  • Działa na 4 kontynetach w niemal 20 krajach na całym świecie
  • Zrzesza ponad 1300 podmiotów-członków
  • 10800 rolników i hodowców
  • Jest wspierana przez międzynarodową społeczność: specjalistów służby zdrowia, naukowców,pracowników gastronomii, konsumentów – wszystkich którzy wierzą w powodzenie projektu.

Wszyscy wymienieni pracują na rzecz wspólnego celu : zbudowania zdrowego i zrównoważonego rolnictwa i sektora żywieniowego, tak by wytworzyć wartość dodaną dla wszystkich uczestników łańcucha pokarmowego.

Bleu-Blanc-Coeur jest obecne w wielu krajach I promuje lokalnych producentów żywności dla dobra lokalnych konsumentów

Nazwa pełna kolorów i silnych uniwersalnych wartości

Czy zgadniesz co kryje się za terminem Biało-Niebieskie-Serce ?

Biało = Blanc

Symbol transparentności działań wszystkich interesariuszy

Niebieskie = Bleu

Symbol często zapomnianych roślin o wartościach odżywczych np: kwiaty lnu

Serce = Coeur

symbol zaangażowania na rzecz zdrowia i wartościowej żywności

Biało-Niebieskie-Serce zrzesza polskie przedsiębiorstwa i indywidualnych partnerów od poziomu hodowców i plantatorów do poziomu konsumentów ; tworząc zrównoważone rolnictwo i zdrowy model żywienia. Celem ich działalności jest poprawa  jakości i wartości odżywczych produktów spożywczych, a tym samym  żyzna gleba, czyste środowisko naturalne, zdrowe zwierzęta i ludzie.