Nasi partnerzy

Biało-Niebieskie-Serce: lokalne spółdzielnie zrzeszające ludzi czynu

Biało-Niebieskie-Serce pojawiło się w Polsce w roku 2022 jako stowarzyszenie lokalnych producentów żywności oraz firm/osób zainteresowanych tą branżą. Połączyła ich wizja zdrowego, zrównoważonego polskiego rolnictwa i modelu jedzenia.  

Połączyli swoje siły I działania pod wspólnym godłem – Biało-Niebieskie-Serce, szanując naukowo potwierdzone zasady, procesy i technologie zastosowane w wielu krajach przez Bleu-Blanc-Coeur International, pierwszy na naszej planecie ruch “eating well”.

Jak jest ich misja ? Zaoferowanie polskim konsumentom żywności o: dobrej jakości, wysokiej wartości odżywczej, dostępnej cenowo i smacznej a także pozbawionej negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Logo “Biało-Niebieskie-Serce” wyróżnia wybrane produkty, które są łatwo identyfikowane przez wszystkich konsumentów w Polsce.

Poznaj lokalne struktury i członków ruchu Biało-Niebieskie-Serce  w Polsce :

JAJ-POL to rodzinne przedsiębiorstwo działające na rynku drobiarstwa; hodują głównie kury nioski.
Produkują dobrej jakości jajka na 3 farmach w promieniu 25 km od siebie. Dysponują również własną pakowalnią jajek.
Firma zaoferowała sprzedaż jajek z wolnego wybiegu. Ich podstawowym celem jest przekonanie innych hodowców do przystąpienia do zrównoważonej hodowli niosek

Noack & Co jest międzynarodową firmą założoną w roku 1980. Działa ona w branży produkcji I przetwórstwa pasz dla zwierząt hodowlanych oraz analiz weterynaryjnych. Oferują innowacyjne produkty, takie jak siemię lniane jako wartościowy dodatek do diety zwierząt hodowlanych który w konsekwencji poprawia jakość mięsa oferowanego konsumentom.

Firma włączyła się w międzynarodowy ruch Bleu-Blanc-Coeur na początku w 2018 roku na Węgrzech jako Kék-Fehér-Szív, a w chwili obecnej  w Polsce pod nazwą  Biało-Niebieskie-Serce. Noack jest zaangażowany w promocję nowego modelu rolnictwa dla całej Europy, modelu w którym karma dla zwierząt gra kluczową rolę w poprawie jakości produktów spożywczych dla ludzi . Ty samym wzmacnia relacje pomiędzy konsumentami a producentami żywności.

Biało-Niebieskie-Serce zrzesza polskie przedsiębiorstwa i indywidualnych partnerów od poziomu hodowców i plantatorów do poziomu konsumentów ; tworząc zrównoważone rolnictwo i zdrowy model żywienia. Celem ich działalności jest poprawa  jakości i wartości odżywczych produktów spożywczych, a tym samym  żyzna gleba, czyste środowisko naturalne, zdrowe zwierzęta i ludzie.